SÖDER'DEN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TEŞEKKÜR!

SÖDER Genel Başkanı Doç. Dr. Mehmet TURAN, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı çalışmaya göre sınıf öğretmenlerinin de artık Destekleme ve Yetiştirme Kursu açabilecekleri haberi üzerine MEB'e teşekkürlerini sundu.

SÖDER'DEN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TEŞEKKÜR!

                                   Milli Eğitim Bakanlığından Sınıf Öğretmenlerine Müjde!

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokullarda ve liselerde yürürlükte olan Destekleme ve Yetiştirme kurslarının benzerini ilkokullarda da uygulamaya geçirmeye hazırlanıyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında düzenlenen çalıştay ve programlarda son aşamaya gelindi. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye iş birliği ile yürütülen dezavantajlı çocuklara destek amaçlı hazırlanan programda ilkokullarda 3. Ve 4. sınıf öğrencilerine yetiştirme programı verilmesi kararı çıktı. İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında öncelik dezavantajlı öğrencilerde olacak ancak bu öğrencilerin dışındaki öğrenciler de bu programdan yararlanabilecek.

İlkokullarda Destekleme ve Yetiştirme kursları belirlenen 12 ilde ve ilçelerinde pilot uygulama olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılın 2. Döneminde başlayacaktır. Belirlenen 12 il:

1.       Ağrı

2.       Ankara

3.       Bingöl

4.       Edirne

5.       Hatay

6.       İstanbul

7.       Konya

8.       Mardin

9.       Ordu

10.   Siirt

11.   Sivas

12.   Şanlıurfa

Sınıf Öğretmenleri Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Mehmet TURAN MEB'in bu haberi üzerine şu sözleri aktardı. “Sınıf Öğretmenleri Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığına ve bu çalışmayı yapan eğitimcilere tüm sınıf öğretmenleri adına teşekkürü borç biliriz. Bu uygulama en yakın zamanda Türkiye geneli bütün il ve ilçelerimizde hayata geçirilmelidir.” dedi.