SÖDER 26. ICES-UEBK 2017'de

Kongreye SÖDER Genel Merkezi Elazığ ilinden Doç.Dr. Mehmet TURAN ve SÖDER Muş Şube Başkanından oluşan öğretmen ve akademisyenler ile hazırlamış olduğumuz ‘’Milli Eğitim Bakanlığın Bağlı Okul/Kurumlarda Görev Yapan Yöneticilerin DYS (Doküman Yönetim Siste

SÖDER  26. ICES-UEBK 2017'de
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Starlight Resort Hotel' de 20-23 Nisan 2017’de yapılacak olan 26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresinin (ICES/UEBK-2017) ana teması “Küreselleşen Dünyada Eğitim” olarak belirlenmiştir. Kongre Karadeniz Teknik Üniversitesi, ULED (Ulusal Eğitim Dernekleri) Platformu ve Pegem Akademi işbirliği ile düzenlenmektedir. Kongreye MEB Müsteşar Yardımcısı, MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü, YÖK Üyeleri, 81 ilden Öğretim Görevlileri ve Öğretmenler katıldı.26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi (ICES/UEBK-2017) dünyadaki meslektaşlarla uzmanlık, deneyim ve bilimsel çalışmaların paylaşılmasını amaçlamaktadır. Programda; çağrılı konuşmacılara, panellere, sözlü bildirilere ve poster sunumlarına yer verilecektir.

Ulusal Eğitim Dernekleri Platformu bünyesinde yer alan Sınıf Öğretmenleri Derneği’ de Kongre Düzenleme Kurulunda yer alarak, kongre süresi boyunca stant kurarak eğitim ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Kongreye SÖDER Genel Başkanı Doç. Dr. Mehmet Turan, SÖDER Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Bozkurt SÖDER Muş Şube Başkanı Serkan DEMİR ve SÖDER üyesi öğretmenler katılarak Kongre ile ilgili açıklamalarda bulundular.

Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresini Türkiye’nin Eğitim alanında en geniş kapsamlı kongresi olması sebebiyle çok faydalı ve önemli görüyoruz. 81 ilden akademisyen ve öğretmenlerin hazırlamış oldukları makaleler ve  sözlü bildiri çalışmaları ile Kongrede eğitim alanında bilgi alışverişinde bulunulmaktadır.

Kongreye SÖDER Genel Merkezi Elazığ ilinden ve SÖDER Muş Şube Başkanından oluşan öğretmen ve akademisyenler ile hazırlamış olduğumuz ‘’Milli Eğitim Bakanlığın Bağlı Okul/Kurumlarda Görev Yapan Yöneticilerin DYS (Doküman Yönetim Sistemi) ile İlgili Görüşleri’’ konulu bildirimizi sunarak katılım gösterdik.

DYS ile ilgili olarak da kısa bir bilgilendirmede bulunan TURAN SÖDER Ailesi olarak Eğitim kongrelerine, sempozyumlara tam destek verdiklerini ve ULED Platformunda yer alan bir dernek olmanın gereğini başarıyla yerine getirdiklerini ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X